Ako si vybrať vhodnú klimatizáciu

Výber klimatizácie je pomerne komplikovaná záležitosť.
Na trhu existuje hneď niekoľko druhov klimatizácií pričom každý z nich disponuje rôznymi funkciami a požiadavkami na inštaláciu.
Klimatizácia nemusí vzduch len ochladzovať. Pri výbere klimatizácie by sme mali rozmyslieť, či požadujeme len funkciu chladenia alebo aj vykurovanie, ktoré je mimochodom mimoriadne energeticky efektívne. Podstatné je, či plánujeme zariadenie využívať celoročne alebo sezónne, počas horúcich alebo aj počas chladných dní. 


Typy jedotiek:


  Splitové klimatizácie

- Jedna vonkajšia a jedna vnútorná jednotka
- Vhodné pre chladenie jednej miestnosti


  Multisplitové klimatizácie

- Jedna vonkajšia a až 5 vnútorných jednotiek
- Vhodné pre chladenie viacerých miestností. V každej miestnosti môže byť nastavená iná teplota


  Mobilné klimatizácie

Ak nemáte možnosť využiť nástennú klimatizačnú jednotku, sú tu pre Vás naše mobilné klimatizácie. Výkonné jednotky sú svojou mobilitou vhodné pre rôzne použitie. Samostatné funkcie chladenia, kúrenia a odvlhčovania tieto možnosti použitia ďalej rozširujú. Výhodou klimatizácií Sinclair je možnosť umiestniť jednotku do vedľajšej miestnosti alebo von (zastrešený priestor, napr. pergola). Vzduch privediete do miestnosti trubicou cez otvor v stene a pomocou sady na vonkajšie použitie (dokúpiteľné príslušenstvo) môžete klimatizáciu ovládať zvnútra na ovládacom paneli. Prevádzka tak bude oveľa tichšia.


  Okenné klimatizácie

Okenné klimatizácie predstavujú jednoduché riešenie pre vychladenie priestorov tam, kde nie je možné inštalovať vonkajšiu jednotku. Žiadne prepojovacie potrubie. Predná časť klimatizácie je nasmerovaná do miestnosti a zadná časť von z miestnosti. Okenná klimatizácia sa inštaluje do už pripraveného rámu alebo otvoru v stene.


  Karavany a lode

V ponuke máme aj klimatizácie pre lode a obytné prívesy/karavany. Preto nás neváhajte kontaktovať.


  Komerčné systémy

      V ponuke máme aj komerčné riešenia do výkonu 270kW. Preto nás neváhajte kontaktovať.


Aký výkon klimatizácie zvoliť (orientačný výpočet)

Miestnosť je otočená na juh, stredne veľké okná, nie je v podkroví

Výkon klimatizácie Meter kubický vzduchu Rozloha izby m2 ( pri výške 2,7m)
2,5 kW do 85 m3 do 25 m2
3,5 kW do 120 m3 do 45 m2
5 kW do 175 m3 do 65 m2
7 kW do 235 m3 do 85 m2

Miestnosť je otočená na juh, alebo má veľké okná, alebo je v podkroví

Výkon klimatizácie Meter kubický vzduchu Rozloha izby m2 ( pri výške 2,7m)
2,5 kW do 70 m3 do 20 m2
3,5 kW do 100 m3 do 35 m2
5 kW do 155 m3 do 55 m2
7 kW do 220 m3 do 75 m2

Miestnosť zodpovedá aspoň dvom kritériám: je otočená na juh, má veľké okná, je v podkroví

Výkon klimatizácie Meter kubický vzduchu Rozloha izby m2 ( pri výške 2,7m)
2,5 kW do 60 m3 do 20 m2
3,5 kW do 90 m3 do 30 m2
5 kW do 130 m3 do 45 m2
7 kW do 180 m3 do 75 m2

Priemerne rátame 30-35w chladiaceho výkonu na m3. Pri extrémnych podmienkach môžeme rátať aj so 40W.

Ak sa v miestnosti budú nachádzať aj ďalšie zdroje tepla-počítače, serverovňa, kuchyne... je nutné počítať s vyšším chladiacim výkonom.

Mobirise

Ako funguje klimatizácia 

Základom klimatizácie je uzatvorený okruh naplnený chladivom. Klimatizácia, respektíve chladiaci okruh, má štyri základné časti a to: 1. kondenzor 2. expanzný ventil 3. výparník 4. kompresor.

Výparník: Do výparníka je pomocou ventilátora nasávaný vzduch s nízkym potenciálom tepla. Privedené teplo spôsobuje vyparovanie chladiva vo výparníku. Pary chladiva sa stávajú nositeľom tepelnej energie a toto teplo prenášajú ďalej do kompresora.

Kompresor: Kompresor nasáva ohriate pary z výparníka a stláča ich na vyšší tlak a tlačí ich ďalej do kondenzátora.

Kondenzátor: Tepelná energia sa v kondenzátore uvoľňuje ( dochádza k skvapalňovaniu teplých pár) a prenáša sa cez výmenník vonka.

Škrtiaci ventil: Kvapalné chladivo, ktoré skondenzovalo v kondenzátore pri vyššom (kondenzačnom) tlaku, sa vstrekuje do výparníka, aby sa tu opäť vyparilo pri nižšom (vyparovanom) tlaku.

Klimatizácia dokáže z 1kWh spotrebovanej elektriny získať 3 až 4 kWh chladu.

Najobľúbenejšie klimatizácie

Mobirise

Séria RAY

Inovovaná séria RAY je základným radom nášho sortimentu. Tieto jednotky predstavujú cenovo dostupné riešenie bez kompromisu na kvalite. Jednotky RAY majú sympatické minimalistické rozmery aj dizajn. Jednotky disponujú základnými užívateľskými funkciami ako je tichý chod alebo funkcia I FEEL pre komfortnejšie riadenie teplôt.

Najnovšie sú jednotky RAY vybavené aj Cold Plasma generátorom (ionizátorom), ktorý zvyšuje kvalitu a čistotu vzduchu v miestnosti. Funkcia WiFi je dostupná ako voliteľné príslušenstvo. Jednotky využívajú ekologicky šetrné chladivo R32, ktoré výrazne znižuje dopad na životné prostredie.

Mobirise

KEYON SÉRIA

Séria KEYON zaujme jednoduchým a čistým bielym dizajnom. Disponuje používateľskými funkciami ako je tichý chod, I FEEL pre komfortnejšie riadenie teplôt, temperovanie +8 °C a mnohými ďalšími. Samozrejmosťou je tiež možnosť ovládania jednotiek pomocou WiFi a funkcie Cold Plasma generátor (ionizátor), ktorá zvyšuje kvalitu a čistotu vzduchu v miestnosti.
Pri doplnení nástenného ovládača SWC-02 môžu byť jednotky KEYON implementované do nadradených systémov využívajúcich Modbus či BACnet protokol. Jednotky využívajú ekologicky šetrné chladivo R32, ktoré výrazne znižuje dopad na životné prostredie. Jednotky KEYON sú ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí vyžadujú kvalitnú jednotku so širokou škálou používateľských funkcií, ale nevyžadujú farebné varianty. 

Mobirise

TERREL SÉRIA

TERREL, prémiová séria zameraná na dizajn. Ten zaujme nielen ladnými oblými tvarmi, ale aj 4 farebnými variantami – bielou, čiernou, striebornou a champagne. Jednotky disponujú všetkými používateľskými funkciami ako je tichý chod, I FEEL pre komfortnejšie riadenie teplôt, temperovanie +8 °C, automatický pohyb lamiel do strán a mnohými ďalšími. Samozrejmosťou je tiež možnosť ovládania jednotiek pomocou WiFi a funkcia Cold Plasma generátor (ionizátor), ktorá zvyšuje kvalitu a čistotu vzduchu v miestnosti.

Mobirise

VISION SÉRIA

Séria VISION je výborným riešením pre zákazníkov, ktorí ocenia ovládanie jednotky cez WiFi pomocou inteligentného telefónu. Na zlepšenie kvality vyfukovaného vzduchu je táto séria vybavená generátorom záporných iónov a zdravotnými filtrami. Zároveň využíva ekologicky šetrné chladivo R32, ktoré výrazne znižuje dopad na životné prostredie.

Mobirise

FOCUS PLUS SÉRIA

Inovatívna séria FOCUS PLUS, ktorá využíva ekologicky šetrné chladivo R32 s nízkym potenciálom globálneho otepľovania (GWP), Vás zaujme elegantným dizajnom so skrytým LED displejom. Všetky jednotky z tejto série sú štandardne vybavené WiFi modulom, pre pohodlné ovládanie pomocou Vášho inteligentného zariadenia. Disponuje vyššou účinnosťou, siedmimi rýchlosťami ventilátora a tiež novým diaľkovým ovládačom.

Mobirise

SPECTRUM SÉRIA

Séria SPECTRUM zaujme svojim jedinečným dizajnom. Tichá prevádzka a WiFi modul v štandardnej výbave je samozrejmosťou. Zároveň využíva ekologicky šetrné chladivo R32, ktoré výrazne znižuje dopad na životné prostredie a vďaka funkcii Soft štart nezaťažuje elektrickú sieť pri zapnutí. Jednotky SPECTRUM dodávame v dvoch farebných variantoch – v čiernej a bielej, vďaka čomu si ľahko vyberiete vhodné dizajnové riešenie podľa Vašich potrieb.

Mobirise

SPECTRUM PLUS SÉRIA

Séria SPECTRUM PLUS zaujme svojim jedinečným dizajnom. Tichá prevádzka a WiFi modul v štandardnej výbave je samozrejmosťou. Jednotky z tejto série okrem iného disponujú 2-stupňovým kompresorom a možnosťou kúrenia do vonkajšej teploty až -30° C. Séria zároveň využíva ekologicky šetrné chladivo R32, ktoré výrazne znižuje dopad na životné prostredie a vďaka funkcii Soft štart nezaťažuje elektrickou sieť pri zapnutí.

Mobirise

CONSOLE SÉRIA

Konzolové, alebo parapetné klimatizácie ponúkajú vďaka svojmu tenkému profilu nové možnosti inštalácie. Môžu byť totiž inštalované tesne nad podlahu ako bežné radiátory. Dizajn týchto delených parapetných klimatizácií umožňuje optimalizáciu prevádzky vďaka výstupu vzduchu dvomi smermi. V režime kúrenia si tak ľahko môžete zvoliť dolný výstup vzduchu, ktorý vytvára pocit podlahového kúrenia.

Mobirise

Multisplit

Široká ponuka UNI SPLIT vonkajších jednotiek sa prispôsobí požadovanému výkonu. Kazetové / podstropno-parapetné alebo kanálové vnútorné jednotky sú dodávané samostatne.

Mobirise

TOWER DELENÉ KLIMATIZÁCIE

Jednotky zo série TOWER ponúkajú jedinečné riešenie pre všetkých, ktorí chcú dosiahnuť príjemnú klímu vo väčších priestoroch, ako sú reštaurácie, zasadacie miestnosti a pod. Elegantné prevedenie s dôrazom na detail. LED displej je ukrytý pod predným panelom, ktorý následne presvecuje. Klimatizácia má integrovaný WiFi modul, ktorý Vám umožní pohodlné ovládanie pomocou smartfónu alebo tabletu.

Mobirise

KAZETOVÉ JEDNOTKY

Na inštaláciu do dvojitých stropov ponúkame široký modelový rad UNI SPLIT kazetových jednotiek. Štyri výstupy vzduchu zaisťujú rovnomerné premiešanie vzduchu v miestnosti s možnosťou nastavenia pozície lamiel. Samozrejmosťou sú antikorózne vlastnosti výmenníkov a funkcia autoreštart. Ponúka sa možnosť ovládania štandardným diaľkovým alebo komfortným nástenným ovládačom. Kazetové vnútorné jednotky ponúkame v rôznych výkonoch chladenia a kúrenia. Vonkajšie jednotky sú dodávané samostatne.

Mobirise

Mobilné klimatizácie

Ak nemáte možnosť využiť nástennú klimatizačnú jednotku, sú tu pre Vás naše mobilné klimatizácie. Výkonné jednotky sú svojou mobilitou vhodné pre rôzne použitie. Samostatné funkcie chladenia, kúrenia a odvlhčovania tieto možnosti použitia ďalej rozširujú. Výhodou klimatizácií Sinclair je možnosť umiestniť jednotku do vedľajšej miestnosti alebo von (zastrešený priestor, napr. pergola). Vzduch privediete do miestnosti trubicou cez otvor v stene a pomocou sady na vonkajšie použitie (dokúpiteľné príslušenstvo) môžete klimatizáciu ovládať zvnútra na ovládacom paneli. Prevádzka tak bude oveľa tichšia.

V ponuke máme aj iné typy ako sú zobrazené, preto nás neváhajte kontaktovať.

© 2021 Copyright Jlgarant s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Made with Mobirise bootstrap web themes